Edukacja

Tematyczna strona internetowa!

Home » Edukacja » Żwirki dla zwierząt

Żwirki dla zwierząt

Posted by admin On December - 15 - 2018 Comments Off on Żwirki dla zwierząt
Żwirki dla zwierząt
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Żwirek dla kotów
W każdym wnętrzu, w którym jest kot, musi znaleźć się też specjalistyczny żwirek różnego typu. Koty przecież wypróżniają się w żwirku, wtedy opieka nad nimi jest mniej problematyczna niż w przypadku psa. W kuwetce musi być utrzymywana jakaś mieszanina, która będzie miała cel: asymilować to, co wydala kociak. Dawnymi czasy posiadacze kota zapełniali kuwetki takimi mieszaninami jak wióry, piasek lub odpadki makulaturowe. Okazuje się, że są to materiały, które powodują, iż oczyszczanie i uzupełnianie są raczej niekomfortowe, a dodatkowo nie pochłaniają brzydkiej woni i nie zbrylają się. A zwierzak na ogół nie będzie pragnął załatwić się w niewymienionej toaletce – zdarza się, iż wybiera sobie inne świeże miejsce. Z tego powodu odpowiednie uzupełnianie kuwetki to kluczowa kwestia nie jedynie dla zwierzaka, lecz też rzecz jasna dla opiekuna, który powinien zajmować się czyszczeniem. Aktualnie stosowanie takich rzeczy jak trociny albo papiery nie są już obowiązkowe, ponieważ sklepy zoologiczne dostarczają dość komfortowe wyjście, czyli żwirki dla kotów.
Hodowcy kotów mają przeróżny wybór żwirków do kuwetek. Kluczową właściwością podłoża dla zwierząt ma być wchłanianie zapachu oraz zbrylanie się, bo wtedy możemy w szybki sposób opróżnić kuwetkę. W sklepach zoologicznych nierzadko można zamówić nawet kilka gatunków żwirku. Generalnie można sklasyfikować żwirki na trzy rodzaje: silikonowe, żwirki drewniane oraz żwirki bentonitowe.
Każdy z podanych żwirków dla kota ma odmienne własności i to od właściciela zależy, na jaki się nastawi. Wybierając żwirki dla kota, trzeba brać pod rozwagę ich zalety i wady.
Żwir silikonowy stworzony jest z substancji nazywanym silikat. Odznacza się tym, że wydajnie pochłania koci mocz oraz gromadzi go wewnątrz granulek. Doskonale eliminuje brzydkie zapachy, dzięki czemu nie wymaga częstego opróżniania kuwety. Minusem żwirku silikonowego jest fakt, że po pewnym czasie nabiera żółtego odcienia, co prezentuje się dość nieelegancko – z tego powodu warto jest uwzględniać go w kuwetach zamkniętych.
Żwirek drewniany okazuje się skuteczny i świetnie niweluje fetor. Inną mocną stroną takiego żwirku dla kota jest możliwość wyrzucenia go do toalety (ale raczej w drobnych ilościach). Zazwyczaj taki żwirek drewniany może być dość drobny , przypominający wiórki, dlatego, zdarza się że roznosi się po mieszkaniu na zwierzęcych nóżkach.
bentonit to raczej modny rodzaj podłoża, który zbiera się w granulki, dlatego czyszczenie po kociaku okazuje bezproblemowo. Możemy bentonitowy żwirek dostać w niewygórowanych kwotach. Znakomicie pochłaniają niepożądane zapachy. Nie wolno natomiast wyrzucać go w kanalizacji, gdyż mogłoby kończyć się to zakorkowaniem. Właściciele często wsypują grudki do woreczka i wyrzucają do kosza.
Najlepiej jest zainwestować w tego typu żwirek dla kotka, gdyż na prawdę ułatwia to taką opiekę nad kotkiem. Zaplanowanie sprawnej toalety kotu to obowiązek właściciela, dobrze jest sprawdzić opcje, które prezentują aktualnie sklepy zoologiczne.

źródło: żwirek dla kota

Categories: Edukacja

Comments are closed.